«Центр реабілітації учасників бойових дій» є структурним підрозділом комунального підприємства «Луцький центр первинної медичної допомоги». Приміщення центру – це двоповерхова добудова з теплим переходом в головний корпус закладу та ліве крило першого та другого поверхів поліклініки. Основний напрямок роботи – це медична реабілітація згідно програми медичних гарантій Національної служби здоров’я України. Центр реабілітації УБД надає безкоштовні послуги по програмі «Медичних гарантій 2021» затвердженою постановою Кабінету міністрів України від 15 лютого 2021 р. № 133 згідно пакетів для реабілітації осіб з захворюваннями опорно-рухового апарату та нервової системи. Для проведення безкоштовної реабілітації громадянам України згідно показів потрібно звернутись до свого сімейного лікаря та отримати електроне скерування на консультацію до лікарів відділення. Відділення надає спеціалізовану медичну допомогу.
Роботу Центр реабілітації УБД розпочав в жовтні 2019 року. Наразі штат 28 працівників. З них 7 лікарів. В закладі створено мультидисциплінарну команду реабілітації до складу якої на постійній основі входить: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, лікар невролог, лікар ортопед-травматолог, лікар фізіотерапевт, лікар психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт. Щоденно відбуваються збори команди для створення індивідуальної програми реабілітації. Реабілітаційний процес відбувається в рамках біопсихосоціальної моделі медицини, основні підходи до забезпечення якісних послуг – це пацієнт центричний та проблемно-орієнтований принципи.
Основні напрямки реабілітації: медична реабілітація, фізична терапія, ерготерапія, психологічна реабілітація, фізіотерапія, механотерапія, кінезіотерапія, галотерапія, балеологія, вертебрологія, мануальна терапія, кінезіотейпування.
З моменту відкриття та до кінця 2020 року прийнято на реабілітацію 1877 осіб з них учасників бойових дій та членів їх сімей 837 осіб. Відпущено більше 41000 різних процедур. Відвідувань 9955. Середньодобова відвідуваність у 2020-му році 85 пацієнтів.
Послуги реабілітації надаються в амбулаторних умовах.
Кабінет мобільної паліативної медичної допомоги дорослим і дітям є структурним підрозділом КП «Луцький ЦПМД» із створеною мультидисциплінарною командою. Метою діяльності є надання паліативної допомоги за місцем проживання (перебування) пацієнта, зокрема, вдома та консультування медичних працівників, родичів пацієнта, волонтерів, соціальних працівників, які здійснюють первинну паліативну допомогу з питань адекватного знеболення, симптоматичного лікування, медико-психологічної реабілітації та інших видів паліативної допомоги.
Паліативна допомога надається медичними працівниками кабінету при співпраці з лікарем загальної практики сімейної медицини, з яким пацієнт уклав декларацію.
Як отримати паліативну допомогу:
- Пацієнту або його представнику звернутися до лікаря загальної практики сімейної медицини, з яким підписана декларація або до лікуючого лікар для отримання електронного направлення на консультацію лікаря кабінету мобільної паліативної медичної допомоги дорослим і дітям або до лікуючого лікаря (Консультація іншого спеціаліста).
- З 16-значним номером електронного направлення, який надіслано на номер мобільного телефону пацієнта або його представника звернутися до медичного закладу, який заключив договір з НСЗУ на надання мобільної паліативної медичної допомоги дорослим і дітям.
- Фахівець кабінету мобільної паліативної медичної допомоги дорослим і дітям візьме електронне направлення в роботу та проконсультує пацієнта за місцем його перебування та/або з використанням засобів телекомунікації.
Згідно договору з НСЗУ за напрямом «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям» обсяг послуг , які надаються фахівцями кабінету мобільної паліативної медичної допомоги дорослим і дятям:
- Координації та надання паліативної медичної допомоги дорослим та дітям за місцем їх перебування, в тому числі зі створенням стаціонару вдома за потреби, та/або з використанням засобів телекомунікації
- Здійснення оцінки стану пацієнта за органами і системами.
- Оцінка психоемоційного стану пацієнта та надання психологічної допомоги.
- Оцінка нутритивного стану та консультування з нутритивної підтримки.
- Оцінка, запобігання та лікування хронічного больового синдрому: призначення наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів та/або знеболення ненаркотичними знеболювальними препаратами.
- Забезпечення симптоматичної терапії та догляду.
- Надання респіраторної підтримки.
- Направлення пацієнтів в інші заклади/підрозділи для надання їм спеціалізованої (вторинної), високоспеціалізованої (третинної) медичної допомоги.
- Консультування спеціалістами служби представників інших надавачів медичних послуг, де перебувають пацієнти, які потребують паліативної допомоги.
- Навчання членів родин (законних представників і осіб, які здійснюють догляд) пацієнта навичкам догляду за важкохворими.